http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

برای حضور مردم در نمازجمعه باید تبلیغات چهره به چهره داشته باشیم

امام جمعه تایباد گفت: برای حضور در نمازجمعه تبلیغات چهره به چهره داشته باشید، اگر حرکت این چنینی انجام بگیرد یعنی بصورت چهره به چهره به مردم برای شرکت در نمازجمعه تذکر داده شود مطمئنا جمعیت نمازگزار در روز جمعه دوبرابر خواهدشد.

به گزارش تایبادخبر، بمناسبت هفته بزرگداشت نمازجمعه(دوم تا نهم مرداد) جلسه ی ستاد نمازجمعه ظهر امروز باحضور اعضای ستاد و خبرنگاران شهرستان درمحل دفتر امام جمعه شهرستان برگزارشد.

آیت الله محمد محدثی امام جمعه شهرستان تایباد در این جلسه عنوان کرد: در سوره چمعه و در احادیث و روایات زیادی به برپایی نمازجمعه تاکید شده است اما متاسفانه در میان شیعیان نمازجمعه با استقبال خوبی روبرو نیست.

وی ادامه داد: در مورد نمازجمعه در قرآن آمده است “ای کسانیکه ایمان آورده اید وقتی که اذان نمازجمعه بلند شد به سمت نمازجمعه بدوید” در صورتیکه این دستور در مورد نمازهای یومیه نیست و این نشان از اهمیت بالای نمازجمعه دارد.

وی افزود: احیای واقعی نماز جمعه در ایران یکی از دست آوردهای عظیم انقلاب اسلامی ایران است و ما آن را مانند بسیاری از برکات، مدیون حضرت امام راحل(ره) هستیم.

امام جمعه تایباد اظهارکرد: شب و روز جمعه دارای فضیلت و دارای اعمال فراوانی است که ازجمله آنها نمازجمعه است. توصیه شده است که صبح روز جمعه به مسافرت نرویم چراکه کراهت دارد. همچنین خرید و فروش را در زمان برگزاری نمازجمعه تعطیل کنید.

وی اضافه کرد: در روز جمعه سنت موکد است که مردم غسل جمعه کنند. همچنین خود را پاکیزه و مرتب کنند و بهترین و پاک ترین لباسهای خود را در روز جمعه بپوشند.

آیت الله محدثی خاطرنشان کرد: به فرموده پیامبر چهارگروه گناهان آنها بخشیده می شوند: یکی مریضی که بهبود یافته است. کافری که مسلمان شده است. کسی که از نمازجمعه برگشته است و حاجی که از سفر حج برگشته است.

وی تصریح کرد: همه ما در برابر این شعار بزرگ اسلامی باید بیش از این احساس مسئولین و تبلیغ کنیم، نمازجمعه را در بین مسلمین ترویج کنیم . باید برای نمازگزاران وسیله نقلیه تهیه کنیم تا بتوانند در نمازجمعه شرکت کنند.

وی اشاره کرد: موذنین و تریبون دارهای نمازجمعه باید حتما بطور منظم حضور داشته باشند و طوری نشود که خدایی نکرده لطمه ای در برگزاری  مراسم نمازجمعه ایجاد شود که الحمدالله چنین اتفاقاتی در شهرستان نمی افتد.

امام جمعه تایباد یادآورشد: مردم بعد از خوانده شدن نمازجمعه سریعا از مسجد بیرون نشوند و از برکات بعد از نماز استفاده کنند. نمازی بخوانند ، دعایی بخوانند و کارهای ثواب دیگری انجام دهند این مسائل را برای مردم تذکر دهید.

وی توصیه کرد: برای حضور در نمازجمعه تبلیغات چهره به چهره داشته باشید، اگر حرکت این چنینی انجام بگیرد یعنی بصورت چهره به چهره به مردم برای شرکت در نمازجمعه تذکر داده شود مطمئنا جمعیت نمازگزار نمازجمعه دوبرابر خواهدشد.

در ادامه جلسه برنامه های هفته بزرگداشت نمازجمعه شهرستان تایباد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد نمازجمعه شهرستان پیشنهادات و ایده های خود را برای بهتر و جامع تر برگزارشدن فعالیتهای این هفته ارائه نمودند.

انتهای پیام/

فرستادن دیدگاه


*