http://taybadkhabar.ir/wp-content/uploads/2016/11/heder.jpg

آقای هاشمی! شما که جزء سران کشور هستید آیا مثل یک روستا نشین اخلاص دارید؟

برادر شهید مولایی گفت: صحبت من باکسانی است که ادعا میکنند روستاییان در کوچه ها می گشتند، آیا شما که جزء سران کشور بودید و هستید مثل یک روستا نشین اخلاص داشتید و دارید؟ آیا وفاداری شما نسبت به امام راحل به اندازه یک روستایی هست؟

به گزارش تایبادخبر، خانواده شهید محمود مولایی خانواده ای کاملا انقلابی میباشند که در چند کیلومتری نوار مرزی شرق کشور در روستای رهنه از توابع شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی زندگی میکنند.

photo_2015-08-07_11-24-05

بردارشهید محمود مولایی در گفتگو با خبرنگارما گفت: پدرم روحانی روستا و یک مبلغ در زمان انقلاب بود. ایشان یکی از اشخاصی بود که اعلامیه های حضرت امام(ره) را بین مردم روستا توزیع میکردند و خود شهید هم کمک پدر بودند.

عنوان کرد: برادرم قبل از رفتن به جبهه در فعالیتهای سیاسی با پدر همکاری میکردند. ایشان در زمان جنگ تحمیلی تنها ۱۸سال سن داشتند و دانشجوی تربیت معلم بودند که با رضایت پدر عازم جبهه شدند.

وی گفت: با توجه به اینکه شهید مولایی در آن زمان تک پسر خانواده بوده (من آن زمان هنوز بدنیا نیامده بودم) با علاقه شدیدی که به انقلاب و امام(ره) داشتند برای دفاع از سرزمین ،ناموس و اهداف و آرمانهای امام عزیز راهی جبهه شدند که این از مهمترین اهداف شهید جهت عزیمت به جبهه بوده است.

وی تصریح کرد: عشق به امام امت و دفاع از زحمات و خون شهدای بسیاری که قبل از ایشان به شهادت رسیدند باعث شد که ایشان راهی جبهه شوند.

برادر شهید مولایی اظهارکرد: من خودم به عنوان برادر شهید و با توجه به وصیتی که پدر بزرگوارم به بنده کردند اگر هر زمان نیاز باشد که از سرزمینم و خون برادران شهیدم(همه شهدا مثل برادرم محمود میباشند و برای من فرقی نخواهند کرد) و دفاع از آرمانهای امام راحل نیاز باشد و دوباره تاریخ تکرار شود راهی جبهه خواهم شد و اگر زنده شوم و دوباره نیاز باشد و هزاران بار تکرار شود از خون برادرانم دفاع و راهی جبهه خواهم شد.

وی افزود: مادرم عنوان می کند هنگامی که شهید قصد رفتن به جبهه را داشتند و بند پوتین می بستند، من و خواهرانش گریه میکردیم نه به خاطر اینکه مانع رفتن شویم بلکه به خاطر دلتنگی . شهید گفت مادر جان چرا گریه میکنی اگر راه من درست باشد و شهادت من قبول، همین الان قول میدهم وقتی که سر جنازه من بیایی چشم راستم را باز خواهم کرد.  نه مادر شهید بلکه صدها نفر این واقعه را با چشم خود دیده اند که وقتی جنازه شهید را آوردند شهید چشم راستش را برای مادرش باز کرد.

برادر شهید مولایی با اشاره به اظهار نظر آیت الله هاشمی مبنی بر اینکه «بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.»عنوان کرد: حال صحبت من باکسانی است که ادعا میکنند مرزنشینان و روستاییان در کوچه ها می گشتند، آیا شما که جزء سران کشور بودید و هستید مثل یک روستا نشین اخلاص داشتید و دارید؟ آیا وفاداری شما نسبت به امام راحل به اندازه یک روستایی هست؟آیا اگر تاریخ تکرار شود فرزندانتان و خودتان شهامت جبهه رفتن دارید؟ آیا میتوانید از ثروتتان مثل یک روستانشین بگذرید؟

photo_2015-08-07_11-25-55

وی ادامه داد: من به عنوان برادر شهید حاضرم هزاران بار از همه چیزم بگذرم،شما چطور؟ درمورد اخلاص و دیانتتان بیشتر بیندیشید و نگویید که روستاییان از انقلاب دور بودند. راست میگویید اخلاصتان را مثل یک روستایی کنید.

بردار شهید محمود مولایی در پایان گفت: یک دعا در آخر دارم و آن اینکه امیدوارم خداوند به من و آرزومندان شهادت این توفیق را نصیب کند.

انتهای پیام/

۳ دیدگاه برای این نوشته

 1. علی گفت:

  با سلام
  اگر امکان دارد اصل سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی را منتشر کنید که به شرح ذیل می باشد:
  «هاشمی در پاسخ به مصاحبه‌کننده که آیا شما افرادی که این‌گونه به شما کنایه می‌زنند را انقلابی می‌دانید یا نه می‌گوید: عده‌ای از آنها انقلابی بودند، ولی وقتی سخت‌گیری شد و فشار حکوت زیاد شد بریدند. عده‌ای دیگر اصلا آن زمان در قم و اهل مبارزه نبودند و برخی در روستاهای خودشان زندگی می‌کردند. کمااینکه برخی هم در شهرهای خودشان بودند. هاشمی می‌گوید که برخی اصلا درون مبارزه نبودند و یکی، دو سال آخر مبارزه بازگشتند و برخی هم حتی در آن دو سال آخر هم نیامدند، ولی بعدا آمدند و مسئولیت گرفتند».
  به نقل از روزنامه شرق ۹۴/۵/۱۸

  لطفاً خبر دروغ منتشر نکنید.

  • admin گفت:

   در پاسخ به دوست عزیز:
   باسلام
   این گفتگو در هفته نامه طلوع صبح منتشر شده بود با تیتر زیر:
   آیت الله هاشمی: دیروز در کوچه روستایشان می‌گشتند امروز انقلابی شده‌اند!
   تاریخ : سه شنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۴

 2. علی گفت:

  با سلام
  خبر هفته نامه طلوع با حذف جملاتی چاپ شده است. اگر آنها امانت دار خبر نیستند و منصف و حقگو نیستند لااقل شما انصاف داشته و هر خبری را چاپ نکنید و باعث تشویش اذهان نشوید.
  با تشکر.

فرستادن دیدگاه


*